Koldesselle

Konferenču telpas, Viesu nams - Limbažu rajons, Vidzeme

Viesu nams “Koldesselle”

Adrese
Latvija
Vidzemes reģions
Limbažu rajons
Vidrižu pagasts
“Koldesselle”, LV-4013
Kontakti
Objekts esot kļuvis privāts.
koldesselle@inbox.lv
+ 371 26456062

Kas Minhauzenam Ulubele, Tev tā būs Koldesselle!

Vieta, kur aizmirst saspringto ikdienu. Mierīgas un klusas naktis. Rosīgas un interesantas dienas.

Pēc vēstures rakstiem 13. gs. šajā apdzīvotajā vietā dzīvoja lībieši un vietu sauca par Koldesselli – smilts kāpu kalnu. Ienācēji vācieši to pārdēvēja par Kolceni (Kolzen). Livonijas kara laikā Johans Bīrings par to, ka ar savu karavienību atbrīvoja Ivana Bargā karaspēka ieņemto Turaidu, Cēsis, Limbažus u.c. vietas, kā balvu no Polijas – Lietuvas karaļa saņāma Kolcenes muižu. Bīrings bija kļuvis par leģendu latviešu zemniekiem, tāpēc Kolcene tautā tika saukta par Bīriņa muižu. Zemnieki savam muižkungam izraka pat divus metrus dziļu ezeru. Vārds tika arī apdzīvotai vietai, kura šodien atpazīstama ar Mengdenu dzimtas celto jauno kungu māju zviedru baroka stilā. To vēl tagad sauc par pili.
Koldesselles vārds tagad palicis brīvdienu nanam (celts 2000.gadā) ezera krastā iepretim Bīriņu pilij. Kā vēstures liecība Koldesselles pagalmā ir ozolu aleja, kas bija abpus vecajam ceļam, kas veda uz Bīriņu pili.

Kāpēc atpūsties brīvdienu mājā Koldesselle?
Ziemā. Nav tālu līdz Rāmkalniem (16 km), Reiņa trasei (15 km). Bet vakarā – kārtīga sauna, sarunas pie kamīna, salds miegs omulīgās istabiņās. Uzcel savu sniegavīru pagalmā!
Pavasarī. Vai esi dzirdējis kā plaukst pumpuri, šalc niedres ezerā? Atrodi zilo vizbulīšu paklāju, ieraugi pirmo dzelteno taureni un sadzirdi stārķa atlidošanu!
Vasarā. Sisina sienāži, no ezera vējelis atpūš spirgtu gaisu, bet tu guli starp margrietiņām un skaties zilajās debesīs. Varbūt aizbraukt līdz jūriņai? Nieka 14 kilometri. Sporta pēc – ar velosipēdu. Kāpēc ne? Varbūt pamakšķerēt? Te motorlaivu rūkoņa netraucē ne zivīm, ne cilvēkiem. Varbūt iet mežā pameklēt ogas? Eh, cik labi! Atvaļinājums!
Rudenī. Vai dzirdi kā ozolu alejā paukšķēdamas krīt zīles? Kad ārā līst, tad ir tik jauki pasēdēt pie kamīna.

Visu gadu

Bīriņu pils un parks, kur var apmeklēt “Mīlestības saliņu, uzkāpt Eņģeļkalnā, pasēdēt zem Mīlestības ozola, kā arī iegriezties ūdensdzirnavās, kur pēc 100 gadu darba atpūšas vecie dzirnavu gaņģi.”
Netālu – Sigulda, Turaida, Krimulda.
Ezers. Peldēšanās un makšķerēšana, ūdensrozes un gulbji.
Sarunājami blakus esošo zemnieku saimniecību labumi – smiltsērkšķi, dārzeņi, augļi, ogas, piens, gaļa, utt.
Iespēja rīkot banketu 30 personām. Esi pelnījis svinības bez rūpēm!
Kāzinieku romantika! Brauciens ar laivu.
Vieta, lai pulcētos konferencēm, semināriem, prezentācijām.

Atsauksmes

E-pasta adrese netiks publicēta.