Dikļu pils

Konferenču telpas, SPA viesnīca, Viesnīca - Valmieras rajons, Vidzeme

Viesnīca “Dikļu pils”

Adrese
Latvija
Vidzemes reģions
Valmieras rajons
Dikļu pagasts
“Dikļu pils”, LV-4223
Kontakti
www.diklupils.lv
pils@diklupils.lv
+ 371 26515445
+ 371 64207480

Dikļu pils atrodas skaistā un vēsturiski nozīmīgā vietā. Dikļos 1818. gadā pirmo reizi tika spēlēta luga latviešu valodā – muižas kalpotāja Jāņa Peitāna tulkotie Šillera „Laupītāji” un 1864. gadā muižas mācītājs Juris Neikens sarīkoja pirmos latviešu Dziesmu svētkus.
Dikļu muiža ir sens fon der Pālenu dzimtas īpašums, un pils pamatos iekaltais gada skaitlis 1423 vēsta par muižas vēstures pirmsākumiem. Tagadējā neobaroka stila Dikļu pils ēka tika uzbūvēta vēlāk – 1896. gadā, kad tā piederēja baronam Paulam fon Volfam. Pēc agrārās reformas, 1919. gadā, Dikļu muiža tika piešķirta Valmieras apriņķa valdei, kas muižā iekārtoja bērnu patversmi, bet vēlāk pilī darbojās sanatorija.

1998. gadā Dikļu pils ēka tika iekļauta Valsts arhitektūras pieminekļu sarakstā. 2000. gadā pili un tai piederošās ēkas iegādājās tagadējais īpašnieks – a/s „Dikļu pils”. Pils restaurācija tika sākta 2002. un pabeigta 2003. gadā, respektējot visu senatnīgo – no pagraba līdz pat bēniņiem.
Restaurācijas gaitā tika atjaunota pils ēkas arhitektoniskā simetrija, koka apdares elementi griestos, sienu paneļos, kā arī logi, durvis, parketa grīda, vestibila kāpnes un citas detaļas. Pils ir ievērojama arī ar ļoti īpašu un greznu vairāk nekā divdesmit kamīnu un krāšņu kolekciju, kas tika izveidota restaurācijas gaitā.

Par pils apkārtni saglabājies daudz nostāstu. Pie pils aug liela liepa ar trim izteiktiem žuburiem. Stāsta, ka baronam piedzimušas trīnītes un tam par godu viņš blakus iestādījis trīs liepiņas, kopā saaugušas, tās tapušas par dižkoku. Vēl pils parkā ir dīķis, par kuru klīst nostāsti, ka barons tajā ielicis ozolkoka grīdu, lai, ejot peldēt, kājas negrimst dūņās.

Viesnīca
Dikļu pilī iekārtota četrzvaigžņu viesnīca ar 26 divvietīgām istabām un trīs luksusa numuriem: Mednieka, Prezidenta un Līgavas. 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā darinātās antīkās mēbeles, greznie kamīni un krāsnis, skaistie aizkari un satīna palagi padarīs jūsu atpūtu neaizmirstamu. Katrā viesnīcas numurā ir arī mūsdienīga vannas istaba, televizors, telefons un interneta pieslēgums – viss veidots tā, lai ikviens šeit justos kā mājās vai pat vēl labāk.

Restorāns
Dikļu pils restorānā iespējams paēst garšīgas pusdienas un vakariņas kopā ar ģimeni, draugiem vai biznesa partneriem. Pils šefpavārs piedāvā interesantu un izsmalcinātu ēdienkarti, kas tiek pielāgota katram gadalaikam. Restorāna pavāri labprāt pagatavos arī īpašus ēdienus bērniem. Apmeklējot Dikļu pils restorānu jums vienmēr būs iespējams nobaudīt ko jaunu un neparastu.

Atpūtas komplekss
Dikļu pils pagrabstāvā iekārtots moderns atpūtas komplekss ar džakūzi, tvaika pirti, saunu, peldbaseinu ar pretstraumi un kaskādi. Karsējoties pirtī, peldoties un vienlaikus spoguļojoties baseina griestos, kā arī ļaujoties burbuļu masāžai, ikdienas stress pagaisīs kā nebijis. Te jūs gūsiet patīkamu relaksāciju gan garos rudens un ziemas vakaros, gan karstās vasaras dienās. Iespējama arī nelielu svinību rīkošana brīvā gaisotnē. Piedāvājam daudzveidīgas masāžas un procedūras no matu galiņiem līdz papēžiem.

Telpas semināriem
Dikļu pils skaistās un mājīgās telpas ir piemērotas semināru rīkošanai. Piedāvājam jums piecas dažāda lieluma zāles semināriem un konferencēm līdz pat 100 dalībniekiem. Zāles var iekārtot pēc vajadzības, ir pieejama arī visa semināru norisei nepieciešamā tehnika, kā arī interneta pieslēgums. Mēs parūpēsimies par garšīgām pusdienām, vakariņām, kafijas pauzēm un uzkodām, lai jūs pilnībā varētu nodoties tikai semināra norisei.

Telpas svinībām
Rīkojot svinības, vienmēr ir svarīgi, lai tās būtu izdevušās un lai jūsu viesi tās vēl ilgi atcerētos. Dikļu pils senatnīgais un greznais interjers radīs svētku noskaņu un padarīs jūsu svinības neatkārtojamas. Pils šefpavārs sastādīs īpašu ēdienkarti svinībām, ņemot vērā tieši jūsu vēlmes. Iespējams ir viss – gardas svētku vakariņas, izsmalcinātas uzkodas un īpaši dzērieni. Sešas pils svinību zāles ir lieliski piemērotas kā nelielām svinībām, tā lielām ballēm līdz pat 200 viesu.

Atsauksmes

E-pasta adrese netiks publicēta.